הסיפור של הקפה האיטלקי שלי

עודכן ב: ינו 10

אוכל טוב, אופנה משובחת וקפה איכותי, הם שלושת המאפיינים שהכי מזוהים עם איטליה.

בעיני, וכנראה ללא ספק המשותף לשלושתם, הוא היכולת של האיטלקים לקחת משהו שנעשה בכל העולם, ולהפוך אותו בקלות לכל כך איכותי, עד שכל מה שנותר לנו הוא להגיע לאיטליה ולהתחיל להנות ממנו.

האיטלקים לא גילו את הקפה ולא המציאו אותו. הם כן למדו לעשות אותו הכי טוב, עד שהוא הפך להיות לחלק בלתי נפרד מהתרבות האיטלקית. ביקרתי לא מעט באיטליה וכששואלים אותי אודות המדינה האהובה החיוך מיד עולה על שפתיי והטעמים מתחילים לעלות בזיכרוני.

אחד הדברים הכי חשובים לאיטלקים הוא להנות מכל הרגעים הקטנים של החיים. הקפה הוא בהחלט אחד מהם. אם תשאל איטלקי ברחוב איך הוא אוהב את הקפה שלו התשובה תהיה - תלוי בשעה של היום...
והנה ארבע עובדות מעניינות על האיטלקים והקפה שלהם:

1. באיטליה שותים אספרסו, הבסיס לכל שאר משקאות הקפה. את האספרסו מכינים בלחץ מים והטעמים מלאים, עזים וארומתיים. הגברדיה הותיקה תשתה את הקפה של הבוקר בתוספת חלב לסוגיו, ובשאר היום נהנים מאספרסו נקי!

2. רוב האיטלקים שותים בממוצע ארבע כוסות קפה ביום. לצורך השוואה, הישראלים בממוצע שותים שלוש כוסות קפה ביום.

3. אספרסו איטלקי איכותי שותים בבית, בבית קפה ובקופי בר. יש שיעדיפו את הקינוח בסיום הארוחה בצורת עוגת טרמיסו (בבסיס טעמה האספרסו), ויש כאלה שייבחרו בליקר קפה או באספרסו קצר ששותים בלגימה אחת או שתיים.

4. אפשרות נוספת להכנה ביתית של קפה בקיטור היא המקינטה. המקינטה היא קומקום מיוחד אשר מחממים על הגז. המים במקינטה רותחים בטמפרטורה גבוהה ממאה מעלות כך שכאשר לחץ האדים מספיק חזק יעלו המים כקיטור בטמפרטורה גבוהה ובכך יצרו קפה ארומתי במיוחד.


הסיפור שלי:

את הקפה האחרון שלי באיטליה שתיתי ברומא במסגרת גיחת עבודה קצרה עם חברה טובה.

ישבנו לשתות בקופי בר הכי מפורסם שנמצא ליד כיכר נאבונה. המקום היה צפוף בדיוק כפי שתיארתי לעצמי שיהיה. זה היה מהמקומות אלה שאליהם נוהגים המקומיים להגיע, לשבת על ספסלי העץ הצנועים, ללגום מהמשקה המענג ובעיקר להנות מהאוירה המיוחדת. הגיע רגע שתיירים מכל העולם פקדו אותו כדי להרגיש את איטליה במלואה כמקומיים והפכו אותו לנקודת עניין בספרי התיירות.

פיאצ'ה נאבונה, רומא, יורו אחד, קפה טוב עם זיכרון נעים לחיים :)


עד לפעם הבאה, ליאורה

אהבתם ? תרצו להתעדכן איתנו?

מזמינה אתכם להירשם למועדון החברים שלנו: the coffee club

80 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול