כל מה שרציתם לדעת על פולי קפה - ואיך בכלל בוחרים אותם?!

אחד הדברים הכי חשובים בקפה שמכינים בבית - זה בחירת פולי הקפה. אבל איך יודעים מאיפה להתחיל? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור.


1. פולי קפה שלמים או טחונים


כשקונים פולי קפה חשוב לזכור שמרגע הטחינה הפולים מתחילים לאבד מהטריות שלהם. זה קורה בגלל שבפולי הקפה קיימים שמנים טבעיים שנותנים להם את הטעם שלהם, והם מתחילים לאבד מאיכותם לאחר הטחינה - בדיוק כמו שקורה עם תבלינים. פולי קפה טחונים מחזיקים בקופסא אטומה היטב כשבועיים. אם אתם יודעים שלא תשתמשו בקפה בתקופה הזאת כדאי לקנות את הפולים שלמים ולטחון בסמוך למועד הצריכה. אם קונים קפה כשהוא כבר טחון - צריך לזכור שבזמן שישב על המדף, רוב הארומה והטעם שלו אבדו.
2. איפה פולי הקפה גדלו

אריזה של פולי קפה תיתן לכם מידע על מקום הגידול של פולי הקפה ותנאי הגידול. מארזי קפה רבים אף ייתנו לכם מידע לא רק על המדינה אלא על האיזור הספציפי, החווה, ותנאי האקלים. פולי קפה הם בעצם פירות (!), סוג של דובדבן. הם גדלים בדייקנות רבה בחוות חקלאיות ברחבי העולם ואופן גידולם משפיע על הטעם הסופי.3. אופן הקלייה של פולי הקפה

קליית פולי הקפה משמעותית ביותר ליצירת הטעם הסופי. על מארזי הקפה יופיע תאריך הקלייה של הפולים. התאריך הזה הוא מידע מאוד חשוב לפני קניית הפולים. ככל שתאריך הקלייה של הפולים רחוק יותר, כך הם הלכו ואיבדו מטעמם בזמן הזה. מעבר לטריות - פולי הקפה נקליים בצורות שונות המתאימות לטכניקות הכנה שונות (דריפר, מקינטה, אספרסו וכדו').
4. בלנד או Single Origin?

המונח BLEND, מתייחס לתערובת קפה המורכבת ממספר זנים אשר נבחרו בקפידה על מנת לייצר תערובת מאוזנת, מורכבת ונוחה לשתייה. במקרים מסויימים, ממליצים על תערובות בלנד עבור מי שמעדיף לשתות את הקפה שלו עם חלב. SINGLE ORIGIN, מתייחס לקפה אשר מגיע כולו ממקום אחד ספציפי, חווה או איזור גאוגרפי נקודתי, ואינו מעורבב עם סוגים נוספים. הוא מאפשר להרגיש ניואנסים ותווי טעם ייחודיים ומובחנים יותר.
5. ההבדל בין ערביקה ורובוסטה

לפולי קפה יש זנים שונים בדיוק כמו ענבים ליין. מרבית תעשיית הקפה משתמשת בשני סוגי פולים - ערביקה ורובוסטה. הערביקה - פולים עם טעם עדין וחמיצות נמוכה, נמצא בשימוש נפוץ. מומלץ לשתייה קלה ונוחה. פולי הרובוסטה - מצליחים לגדול באקלים קשה יותר ועם פחות מים, מה שהופך אותם ליותר כדאיים לגידול. הם בעלי טעם חמוץ ומריר יותר.לא יודעים מה לבחור? תנו לנו להחליט בשבילכם, כל חודש תקבלו עד פתח הבית קופסאות בוטיק לחווית קפה מגוונת ומושלמת.


#coffeebeans #allaboutcoffee #thecoffeeclubil

47 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול